طراحی سایت
دوشنبه 10 مهر 1402.
.

آخرین اخبار سایت

دعوت از کارگاه های تولیدی برای مشارکت در نمایشگاه خانگی


شرکت سیما چوب در نظر دارد جهت افزایش سطح رفاه اقتصادی کارکنان رسانه ملی، اقدام به برپایی نمایشگاه خانگی نماید. در این راستا ضمن برخورداری از سالها تجربه، امکانات وسیع و تجهیزات پیشرفته؛ دامنه فعالیت خود را گسترش داده و کارگاه های تولیدی خارج از مجموعه را نیز به همکاری و مشارکت دعوت می نماید. افزایش تعامل با کارگاه های تولیدی فعال در زمینه های چوب، فلز، پلاستیک  و صنایع الکترونیک، تنها یکی از اهداف سیماچوب در تغییرات ساختاری و رویکرد جدید این شرکت است. متقاضیان مشارکت و همکاری در این طرح...
ادامه مطلب...

شرکت سیما چوب

شرکت سیما چوب (سهامی خاص) در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای سیستم های حرفه ای دکوری، تزئینات و معماری داخلی و تجهیزات اداری، تجهيزات الكترونيكي مربوط به مانيتورينگ و تامين كليه ادوات وتجهيزات و صوت و تصویر (نظير ويدئو وال، نمايشگرهاي شهری ضد زلزله و....)، تجهيزات و وسايل آموزشی و ...  بیشتر ...

محصولات سیما چوب

گامی به سوی توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور

گامی به سوی توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور

مرور مهمترین گواهی استاندارد مبلمان در کشور سوئد

 

علی فتح الله زاده[1]

 

چكيده

روشهاي نوين آزمون کیفیت مبلمان تولیدی در دنيا در حال تحول و توسعه می باشند. تولید با کیفیت برای صادرات پایدار به بازارهای خارجی رویکردی استراتژیک در میان جوامع توسعه یافته محسوب می شود. ایران کشوری در حال حرکت به سمت توسعه یافتگی می باشد، بنابراین با مطالعه و آگاهی از ایده های موفق صنعتی در کشورهای توسعه یافته می توان نسخه های بومی را خلق، مکتوب و اجرا نمود. اين كار می تواند در دراز مدت باعث بهبود مزيت رقابتي فروش توليدكنندگان كشور در بازارهای مشترک نسبت به همسايگان شده و به حفظ سهم آنان در بازار مصرف داخلی و بهبود مزیت فروش ایشان در بازارهای خارجی کمک نماید بنابراین باید در مقوله فعاليت‌هاي استراتژيك توسعه صادرات غير نفتي (در اينجا صنايع توليد مبلمان چوبي) قرار گرفته و به همان میزان به آن توجه شود.

کشورهای حوزه اسکاندیناوی در این زمینه الگوهای خوبی را در اختیار ما قرار می دهند. در این مقاله گواهی جامع کیفیت مبلمان تولیدی که در کشور سوئد اجرا می شود معرفی و حوزه تحت پوشش آن توضیح داده شده است. این گواهی پس از بررسی های مستند و آزمون دقیق به محصولاتی که کیفیت ساخت مناسبی دارند (بادوام هستند) و از لحاظ زیست محیطی حداقل آسیب را به محیط زیست وارد می کنند برای مدت محدود اعطا می شود.  

انجمن ها و اتحادیه های متولی صنعت مبلمان در کشور با آگاهی از گواهی های بین المللی مشابه در صنعت تولید مبلمان و با اختصاص بودجه، زمان و توجه مناسب به این مقوله می توانند بستر مناسبی برای توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور را فراهم آورده و به رسالت خود عمل نمایند. تعیین شاخص های ارزیابی نیز باید در قالب یک همکاری تیمی مابین واحدهای تولیدی-صنعتی پیشرو در امر استانداردسازی، موسسات و آزمایشگاه های مستقل ارزیابی کیفیت، متخصصان دانشگاهی و موسسه ملی استاندارد زیر چتر انجمن ها و اتحادیه های متولی صنعت بحث، منتشر و اجرایی شوند. این مقاله توصیه می کند برای توسعه کیفیتی تولید مبلمان در داخل کشور با توجه به وضعیت واحدهای تولیدی مبلمان ایران سه سطح استاندارد کیفیتی تعریف شود. شروع استاندارد سازی نیز از محصولات پرمصرف داخلی و عمده اقلام صادراتی و وارداتی باشد. آزمایشگاه های معتبر و مستقل مرجع که دخالتی در تولید و فروش مبلمان ندارند نیز به عنوان مراجع اندازه گیری کیفیت مبلمان تولید شده عمل نمایند.

 

واژه های کلیدی:

مبلمان، کیفیت، توسعه پایدار، صادرات غیر نفتی، گواهی استاندارد Möbelfakta سوئد[1]  دکترا در رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران.        بازرگانی خارجی و تحقیق و توسعه در شرکت سیما چوب .       از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.                                                                                                               

برای خواندن ادامه مطلب کلیک نمایید.                                                               

                                                                                                                                                               

تمامي حقوق سايت محفوظ است . شرکت سیما چوب 1393
طراحی وب سایت و اجرا توسط رایان