طراحی سایت
چهارشنبه 3 مرداد 1403.
.

اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس یکی از فضاهایی است که در هر شرکت و سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این اتاق یک فضای معمولی نیست بلکه جلسات مهمی در این مکان برگزار می شود و تصمیمات سرنوشت سازی در آن اتخاذ می گردد. در واقع این مکان نقش تعیین کننده ای در آینده و سرنوشت شرکت ایفا می کند.به  طبع دکوراسیون اداری اصولی و مناسب این فضا اثرات مطلوبی در افزایش  میزان بهره وری روحیه و بازده هی پرسنل مرتبط و در نتیجه درآمد شرکت می گذارد. از این جهت طراحی این مکان ویژگی های خاص خود را می طلبد.

  

آشنایی با ویژگی‌های یک اتاق کنفرانس استاندارد

 

اتاق کنفرانس باید دارای یک فضای ایده آل همراه با امکانات، فناوری و تجهیزات مورد نیاز برای تمامی افراد حاضر در کنفرانس باشد.

طراحی و چیدمان یک اتاق کنفرانس استاندارد بسیار دشوار است. زیرا برای انجام این کار چارچوب و اصولی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. این اصول بر مبنای زمینه فعالیت شرکت‌ها تعیین می‌شوند. مثلا شرکت‌هایی که به منظور ارزیابی کیفیت یک کالای خاص جلسه برگزار می‌کنند. علاوه بر این که باید از مبلمان اداری باکیفیت برخوردار باشند؛ باید نور مناسبی نیز داشته باشند.

طراحی اتاق کنفرانس باید متناسب با نیازهای شرکت باشد. از همه مهم‌تر، باید نیازهای جسمی و تکنولوژیکی اعضای تیمی که می‌خواهند از این اتاق استفاده کنند را نیز برآورده کند. این نیازها شامل تجهیزات صوتی و تصویری و ابزارهای مورد نیاز برای همکاری موفقیت‌آمیز است. ویژگی‌های فضا و وسایل و تجهیزات موجود نیز مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در طراحی سالن کنفرانس باید به آنها توجه کنیم. از طرفی آکوستیک بودن اتاق و میزان دسترسی کاربران به تجهیزات و یکدیگر از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک اتاق کنفرانس استاندارد محسوب می‌شوند.

 

 در سالن های کنفرانس و جلسات هنگام استفاده از کنسول کنفرانس ، سخنرانان همواره باید به منظور حفظ سطح و وضوح صدا فاصله معینی را از میکروفون حفظ نمایند. با اندکی جا به جایی و خروج از فضای محدود اطراف کپسول میکروفون قدرت و کیفیت صدا افت خواهد نمود . این امر می تواند موجب احساس ناراحتی برای سخنرانان خصوصا در جلسات طولانی گردد. به منظور حل این مسله بیرداینامیک راهکاری نوین را به صورت اختصاصی معرفی و مورد استفاده قرار داده است. این نوآوری در بازارهای جهانی به میزان زیادی مورد توجه قرار گرفته است. به گونه ای که امروزه کنسول های کنفرانس مجهز به فناوری Revoluto بیرداینامیک جز پر فروش ترین محصولات در حوزه سیستم کنفرانس می باشند.

فناوری Revoluto بیرداینامیک بر پایه قرارگیری تعداد زیادی از کپسولهای میکروفون با آرایشی ردیفی در کنار هم ایجاد گردیده است. این نحوه چیدمان میکروفون ها فضایی نسبتا وسیع در مقابل کنسول کنفرانس ایجاد می نماید . بدین وسیله کاربر قادر است با آزادی عمل بیشتری نسبت به میکروفون های عادی خرطومی از سیستم کنفرانس استفاده نماید. همچنین دامنه حرکت شخص پشت کنسول کنفرانس و فاصله او تا کنسول می تواند متغیر باشد. بنابرانین در عین حفظ سطح و وضوح صدا سخنران می تواند فاصله بیشتری در مقایسه با سیستم های عادی از میکروفون داشته باشد. در این حالت نیازی به تمرکز سخنران بر روی میکروفون و نگرانی  دائمی نسبت حفظ فاصله ایمن تا کپسول آن وجود نخواهد داشت.

 

 

تمامي حقوق سايت محفوظ است . شرکت سیما چوب 1393
طراحی وب سایت و اجرا توسط رایان