طراحی سایت
يكشنبه 3 تير 1403.
.

اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس یکی از فضاهایی است که در هر شرکت و سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این اتاق یک فضای معمولی نیست بلکه جلسات مهمی در این مکان برگزار می شود و تصمیمات سرنوشت سازی در آن اتخاذ می گردد. در واقع این مکان نقش تعیین کننده ای در آینده و سرنوشت شرکت ایفا می کند.به  طبع دکوراسیون اداری اصولی و مناسب این فضا اثرات مطلوبی در افزایش  میزان بهره وری روحیه و بازده هی پرسنل مرتبط و در نتیجه درآمد شرکت می گذارد. از این جهت طراحی این مکان ویژگی های خاص خود را می طلبد.

  

آشنایی با ویژگی‌های یک اتاق کنفرانس استاندارد

 

اتاق کنفرانس باید دارای یک فضای ایده آل همراه با امکانات، فناوری و تجهیزات مورد نیاز برای تمامی افراد حاضر در کنفرانس باشد.

طراحی و چیدمان یک اتاق کنفرانس استاندارد بسیار دشوار است. زیرا برای انجام این کار چارچوب و اصولی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. این اصول بر مبنای زمینه فعالیت شرکت‌ها تعیین می‌شوند. مثلا شرکت‌هایی که به منظور ارزیابی کیفیت یک کالای خاص جلسه برگزار می‌کنند. علاوه بر این که باید از مبلمان اداری باکیفیت برخوردار باشند؛ باید نور مناسبی نیز داشته باشند.

طراحی اتاق کنفرانس باید متناسب با نیازهای شرکت باشد. از همه مهم‌تر، باید نیازهای جسمی و تکنولوژیکی اعضای تیمی که می‌خواهند از این اتاق استفاده کنند را نیز برآورده کند. این نیازها شامل تجهیزات صوتی و تصویری و ابزارهای مورد نیاز برای همکاری موفقیت‌آمیز است. ویژگی‌های فضا و وسایل و تجهیزات موجود نیز مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در طراحی سالن کنفرانس باید به آنها توجه کنیم. از طرفی آکوستیک بودن اتاق و میزان دسترسی کاربران به تجهیزات و یکدیگر از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک اتاق کنفرانس استاندارد محسوب می‌شوند.

 

 در سالن های کنفرانس و جلسات هنگام استفاده از کنسول کنفرانس ، سخنرانان همواره باید به منظور حفظ سطح و وضوح صدا فاصله معینی را از میکروفون حفظ نمایند. با اندکی جا به جایی و خروج از فضای محدود اطراف کپسول میکروفون قدرت و کیفیت صدا افت خواهد نمود . این امر می تواند موجب احساس ناراحتی برای سخنرانان خصوصا در جلسات طولانی گردد. به منظور حل این مسله بیرداینامیک راهکاری نوین را به صورت اختصاصی معرفی و مورد استفاده قرار داده است. این نوآوری در بازارهای جهانی به میزان زیادی مورد توجه قرار گرفته است. به گونه ای که امروزه کنسول های کنفرانس مجهز به فناوری Revoluto بیرداینامیک جز پر فروش ترین محصولات در حوزه سیستم کنفرانس می باشند.

فناوری Revoluto بیرداینامیک بر پایه قرارگیری تعداد زیادی از کپسولهای میکروفون با آرایشی ردیفی در کنار هم ایجاد گردیده است. این نحوه چیدمان میکروفون ها فضایی نسبتا وسیع در مقابل کنسول کنفرانس ایجاد می نماید . بدین وسیله کاربر قادر است با آزادی عمل بیشتری نسبت به میکروفون های عادی خرطومی از سیستم کنفرانس استفاده نماید. همچنین دامنه حرکت شخص پشت کنسول کنفرانس و فاصله او تا کنسول می تواند متغیر باشد. بنابرانین در عین حفظ سطح و وضوح صدا سخنران می تواند فاصله بیشتری در مقایسه با سیستم های عادی از میکروفون داشته باشد. در این حالت نیازی به تمرکز سخنران بر روی میکروفون و نگرانی  دائمی نسبت حفظ فاصله ایمن تا کپسول آن وجود نخواهد داشت.

 

 

نورپردازی سالن های آمفی تئاتر

 

 

نورپردازی سالن های آمفی تئاتر

نورپردازی سالن های آمفی تئاتر و سالنهای همایش باید همواره به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. وقتی افراد در زمان گوش دادن به سخنرانی ها و یا اجراهای مختلف ، تصویر واضحی از سخنران را مشاهده کنند درک بهتری از مطالب خواهند داشت . تصویر ، بهتر از کلمات صحبت می کند، بنابراین با مشاهده حالت های سخنران در زمان سخنرانی مطالب ، و احساس سخنران در زمان بیان ، مطالب بهتر درک می شوند .

 

ادامه مطلب: نورپردازی سالن های آمفی تئاتر

گامی به سوی توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور

گامی به سوی توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور

مرور مهمترین گواهی استاندارد مبلمان در کشور سوئد

 

علی فتح الله زاده[1]

 

چكيده

روشهاي نوين آزمون کیفیت مبلمان تولیدی در دنيا در حال تحول و توسعه می باشند. تولید با کیفیت برای صادرات پایدار به بازارهای خارجی رویکردی استراتژیک در میان جوامع توسعه یافته محسوب می شود. ایران کشوری در حال حرکت به سمت توسعه یافتگی می باشد، بنابراین با مطالعه و آگاهی از ایده های موفق صنعتی در کشورهای توسعه یافته می توان نسخه های بومی را خلق، مکتوب و اجرا نمود. اين كار می تواند در دراز مدت باعث بهبود مزيت رقابتي فروش توليدكنندگان كشور در بازارهای مشترک نسبت به همسايگان شده و به حفظ سهم آنان در بازار مصرف داخلی و بهبود مزیت فروش ایشان در بازارهای خارجی کمک نماید بنابراین باید در مقوله فعاليت‌هاي استراتژيك توسعه صادرات غير نفتي (در اينجا صنايع توليد مبلمان چوبي) قرار گرفته و به همان میزان به آن توجه شود.

کشورهای حوزه اسکاندیناوی در این زمینه الگوهای خوبی را در اختیار ما قرار می دهند. در این مقاله گواهی جامع کیفیت مبلمان تولیدی که در کشور سوئد اجرا می شود معرفی و حوزه تحت پوشش آن توضیح داده شده است. این گواهی پس از بررسی های مستند و آزمون دقیق به محصولاتی که کیفیت ساخت مناسبی دارند (بادوام هستند) و از لحاظ زیست محیطی حداقل آسیب را به محیط زیست وارد می کنند برای مدت محدود اعطا می شود.  

انجمن ها و اتحادیه های متولی صنعت مبلمان در کشور با آگاهی از گواهی های بین المللی مشابه در صنعت تولید مبلمان و با اختصاص بودجه، زمان و توجه مناسب به این مقوله می توانند بستر مناسبی برای توسعه پایدار در صنعت مبلمان کشور را فراهم آورده و به رسالت خود عمل نمایند. تعیین شاخص های ارزیابی نیز باید در قالب یک همکاری تیمی مابین واحدهای تولیدی-صنعتی پیشرو در امر استانداردسازی، موسسات و آزمایشگاه های مستقل ارزیابی کیفیت، متخصصان دانشگاهی و موسسه ملی استاندارد زیر چتر انجمن ها و اتحادیه های متولی صنعت بحث، منتشر و اجرایی شوند. این مقاله توصیه می کند برای توسعه کیفیتی تولید مبلمان در داخل کشور با توجه به وضعیت واحدهای تولیدی مبلمان ایران سه سطح استاندارد کیفیتی تعریف شود. شروع استاندارد سازی نیز از محصولات پرمصرف داخلی و عمده اقلام صادراتی و وارداتی باشد. آزمایشگاه های معتبر و مستقل مرجع که دخالتی در تولید و فروش مبلمان ندارند نیز به عنوان مراجع اندازه گیری کیفیت مبلمان تولید شده عمل نمایند.

 

واژه های کلیدی:

مبلمان، کیفیت، توسعه پایدار، صادرات غیر نفتی، گواهی استاندارد Möbelfakta سوئد[1]  دکترا در رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران.        بازرگانی خارجی و تحقیق و توسعه در شرکت سیما چوب .       از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.                                                                                                               

برای خواندن ادامه مطلب کلیک نمایید.                                                               

                                                                                                                                                               

تمامي حقوق سايت محفوظ است . شرکت سیما چوب 1393
طراحی وب سایت و اجرا توسط رایان